Międzynarodowe targi high-tech w Pekinie

401

Jak donosi Xinhua, w zeszły czwartek w Pekinie rozpoczęły się 20. targi China Beijing International High-tech Expo (CHITEC). Na targach tych przedstawione zostały najnowsze pomysły technologiczne, między innymi z zakresu badań kosmicznych czy lotnictwa.

Ekspozycja składała się z z 13 obszarów wystawowych, a całość zajmowała powierzchnię 45 000 metrów kwadratowych. Udział w targach wzięło ponad 1400 przedsiębiorstw, uniwersytetów i instytucji badawczych z całego świata. Przedstawiły swoje technologie i produkty wysokiej technologii, począwszy od robotów towarzyszących, czy kieszonkowego drona, po drukarkę czekolady 3D.

Targi high-tech odbywają się w Pekinie co roku od 1998 roku. Początkowo miała na celu ukazanie Chinom zaawansowanych technologii z całego świata. To właśnie firmy zagraniczne były liderami na targach w przeciągu pierwszych lat ich istnienia.

Obecnie celem chińskich przedsiębiorców i instytucji badawczych jest udowodnienie firmom zagranicznym, że innowacyjność jest źródłem stałego rozwoju technologicznego w ich kraju. Dowodem ma być między innymi zwiększenie wydatków na badania i rozwój w Chinach.

W targach wzięło udział ponad 20 międzynarodowych organizacji i delegatur zagranicznych. Ekspozycja odbyła się w China International Exhibition Center i trwała do soboty.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here