Japończycy z radością przyjęli nowe prawo pozwalające cesarzowi na abdykację

477

Obywatele Japonii z ulgą przyjęli w piątek 9 maja br. wiadomość o nowym prawie, które pozwoli cesarzowi Akihito na abdykację w ciągu następnych 4 lat. Po raz pierwszy społeczeństwo wyraziło swoje poparcie dla sprawy cesarza w zeszłym roku. Podczas głosowania, które odbyło się w sierpniu 2016 roku, prawie 90% Japończyków wyraziło swoje poparcie dla abdykacji cesarza Akihito.

Jeden z nich, Shigeru Chiyokawa, gościł parę cesarską w swoim hotelu Sanriku Hana Hotel Hamagiku, kiedy para przebywała w mieście Otsuchi, w prefekturze Iwate.

„Era Heisei była świadkiem wielu katastrof, jednak za każdym razem cesarz przychodził z wsparciem dla poszkodowanych osób” – uważa Chiyokawa. „Mam nadzieję, że następną erę będzie mógł obserwować już w spokoju.”

Obecna era Heisei zaczęła się w styczniu 1989 roku, kiedy po śmierci swojego ojca, cesarza Hirohito, Akihito wstąpił na tron. Wraz z wiadomością o nadchodzącej abdykacji, również i era Heisei dobiega końca. Japończycy mogą mieć tylko nadzieję, że nadchodząca era przyniesie im więcej dobrych wiadomości.

(ns)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here