Projekt mangi o kulturze Królestwa Ryukyu czeka na dotacje

358

Pochodząca z USA mieszkanka Okinawy postanowiła poprosić o datki za pośrednictwem strony crowdfundingowej. Jej celem jest opublikowania mangi i filmu animowanego. Będą one promować historię i kulturę prefektury, która do XIX wieku była niezależnym Królestwem Ryukyu.

Osobą odpowiedzialną za projekt anime “Tedashiro no Kuniuta” (“Pieśń Bogini Słońca”) jest Julia Aimi Olivares (30 lat) z Minnesoty. Jej matka, Kazumi Mechler, pochodzi z Naha na Okinawie. Julia, która mieszkała na Okinawie przez 10 lat, gdy była dzieckiem, jest obeznana z lokalną kulturą. Wygrała nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie tańca Ryukyu buyo, który został zorganizowany przez The Okinawa Times. W 2015 roku Julia powróciła z USA i w 2016 roku założyła przedsiębiorstwo Ten Tu Ten Inc. w mieście Nishihara. W założeniu firmy pomogło jej doświadczenie zdobyte podczas pracy dla jednego z kalifornijskich wydawnictw, specjalizujących się w publikowaniu gier video i anime.

Historia napisana przez Julię opowiada o Mace Arakaki, studentce sztuki, która uczy się również tradycyjnego tańca Ryukyu. Bohaterka spotyka Ba Kensaia, urzędnika, pracującego na dworze Królestwa Ryukyu, który potrafi podróżować w czasie. Duet ten broni Ryukyu przed japońskim rządem, który chce zamienić królestwo w jedną z prefektur pod kontrolą administracji epoki Meiji.

Autorka będzie się starała zebrać do 1 sierpnia milion jenów, co pozwoli jej na wydanie mangi w formie elektronicznej w lutym 2018 roku oraz stworzenie filmu animowanego na jej podstawie w 2019 roku. Celem Julii jest, by ludzie na całym świecie poznali i pokochali Okinawę.

Strona, za pośrednictwem której można wpłacać pieniądze, aby pomóc zrealizować plan autorki, znajduje się pod linkiem: https://a-port.asahi.com/okinawatimes/projects/tedautaproject/

(wt)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here