Igrzyska Olimpijskie 2020 oferują więcej możliwości dla kobiet

1095

Na Olimpiadzie w 2020 roku w Tokio zobaczymy więcej konkurencji mieszanych, dzięki decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W porównaniu do igrzysk olimpijskich w Rio, które odbyły się w 2016 roku, w Tokio w ramach 28 kategorii sportowych odbędzie o 15 więcej wydarzeń. Jak podaje The Japan news, liczba uczestniczących wzrośnie do 10 616 osób z czego aż 48,8% to kobiety. Jest to najwyższy procentowy skład kobiet w historii igrzysk. Konkurencje mieszane będą dotyczyć takich spotów jak judo czy tenis stołowy.

MKO już wcześniej zdecydowało się dołączyć 18 nowych wydarzeń w ramach 5 kategorii sportowych, takich jak koszykówka czy softball, specjalnie na Igrzyska 2020. W sumie w Tokio odbędzie się 339 eventów, w których udział weźmie 11 090 sportowców.

Część męskich kategorii sportowych, takich jak boks, zostało zastąpionych przez ich kobiece odpowiedniki. Dzięki temu liczba sportów mieszanych została podwojona w porównaniu do igrzysk w Rio, gdzie było ich 9. Decyzje MKO jednoznacznie wskazują na chęć zaangażowania w Igrzyska Olimpijskie większej ilości kobiet. Sama liczba sportowców w 28 istniejących kategoriach sportowych została jednak ograniczona w celu zmniejszenia kosztów.

Igrzysk Olimpijskie w Tokio odbędą się w 2020 roku i będą to drugie igrzyska, których organizatorem jest Japonia. Planowane jest częściowe wykorzystanie istniejącej już infrastruktury, co pozwoli na zmniejszenie kosztów organizacji.

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here