Król Tajlandii Rama X zaatakowany przez dwóch nastolatków w Niemczech

2792

Król Maha Vajiralongkorn (Rama X) – który spędza wiele czasu w Niemczech – udał się na nocną przejażdżkę rowerową z obstawą nieopodal lotniska w Monachium.

Chłopcy – wieku 13 I 14 lat – wystrzelili z wiatrówki w jego stronę z okna jednego z domów w mieście Erding 10 czerwca, podaje prokurator.

Nikt nie został poważnie ranny.

„Na chwilę obecną nie wiadomo, czy kula postrzeliła króla” powiedział rzecznik lokalnego biura prokuraturye, Thomas Rauscher.

„Wiemy tylko, że król był częścią grupy rowerzystów, w której stronę oddano strzały”.

Dodał, że wystrzelono także później, gdy grupa mijała królewski samochód.

„Nie wiadomo dokładnie, ile wystrzałów oddano, ale było ich z pewnością kilka.”

Nie wiadomo, czy chłopcy wiedzieli, do kogo strzelają.

Czternastolatek jest obecnie przesłuchiwany pod zarzutem próby uszkodzenia ciała, chociaż król zdecydował się nie wnosić zarzutów. Trzynastoletni chłopiec jest zbyt młody by stanąć przed sądem, według prawa niemieckiego.

„Król postanowił nie wnosić zarzutów, ale według prawa niemieckiego nie leży to [wniesienie zarzutów] w gestii poszkodowanego,” powiedział Mr Rauscher.

To prywatni ochroniarze króla wezwali policję na miejsce zdarzenia.

Król Rama X posiada dwie wille przy jeziorze Starnberg, około 60 km od miasta Erding, raportuje gazeta Bild Zeitung.

Król kolarstwem interesuje się od dłuższego czasu, a w 2015 roku tysiące Tajów dołączyło do ówczesnego księcia koronnego w jeździe przez Bangkok ku czci swej matki, królowej Sirikit. Było to pierwsze publiczne wydarzenie poprowadzone przez niego, które miało ukazać pełnie jego bezsprzecznych praw do tronu.

(rm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here