Wietnam podpisuje umowę o współpracy w dziedzinie kosmonautyki z Izrealem

297

Vietnam National Satellite Centre i Israel Space Agency podpisały w Hanoi umowę o współpracy w dziedzinie kosmonautyki z Izraelem.
Podczas uroczystości podpisywania umowy,  ambasador Izraela i Meirav Eilon Shahar uzgodnili, że, obydwie strony zobowiązują się wzmocnić współpracę w obszarze obserwacji Ziemi, przemysłu kosmicznego i działań satelitów.
Jako potężny kraj w dziedzinie innowacji, Izrael gotowy jest do dzielenia się doświadczeniem, wsparcia i kooperacji z Wietnamem w dziedzinie nauki i technologii, takich jak technologia kosmiczna.
Rząd Wietnamu przywiązuje dużą uwagę do rozwoju technologii kosmicznej. W 2010 roku  współpracował z francuskim EADS Astrium SAS w celu budowy i wystrzelenia satelity VNRED-Sat1.
Rząd postanowił także podjąć współpracę z Japonią w celu budowy centrum kosmicznego, które ma być najnowocześniejszym tego typu z Azji Południowo-Wschodniej po 2020 roku.

Opracował: AZ

http://hanoitimes.com.vn/science-tech/2017/06/81E0B3A3/vietnam-inks-a-cooperationagreement-on-space-technology-with-israel/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here