„Dziewczyny jako deser” Tajski seks skandal obnaża ponure tradycje

948

Kiedy starsi biurokraci odwiedzali odległą Tajlandzką prowincję Mae Hong Son, gdzie pracował miejscowy urzędnik Boonyarit Nipavanit, często była powtarzana procedura: witaj ich z najlepszymi potrawami i napojami, a następnie wprowadź nastoletnie dziewczyny, często określane jako „deser”.

Do niedawna najbardziej złowieszcza część tej tradycji, zakup nieletnich  dziewcząt, była dobrze znana, ale rzadko omawiana.

„Ta tradycja stała się powszechna dawno temu” – wyjaśnił Boonyarit. „Kiedy grupa starszych urzędników przyjeżdża na seminaria czy wyjazdy służbowe, istnieje zwyczaj „przyjęcia  ich „, czyli poczęstowanie jedzeniem , a następnie „rozkładania maty „, co oznacza zapewnienie dziewcząt – powiedział AFP.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte , po tym jak matka 17-letniej ofiary przyleciała do Bangkoku i opowiedziała mediom, że jej córka wraz z innymi nastolatkami były szantażowane i zmuszane do czynności seksualnych.

Pod naciskiem prasy policja krajowa aresztowała policjanta w Mae Hong Son oskarżonego o handel dziewczynami. Oskarżono również ośmiu oficerów za kontakty seksualne z osobami nieletnimi. Pięciu urzędnikom  z centralnej prowincji Nonthaburi zostały również postawione zarzuty za rzekome zatrudnianie  nastolatek  z funduszy rządowych podczas oficjalnej wizyty w Mae Hong Son.

Opracowała: NP
Na podstawie: http://www.channelnewsasia.com/news/asiapacific/-girls-as-dessert---thai-sex-scandal-exposes-grim-tradition--8976812

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here