Czterej więźniowie uciekli z więzienia Kerobokan na Bali

1623

Indonezyjska policja szuka czterech cudzoziemców, którzy uciekli z więzienia Kerobokan na Bali przez tunel.

Więzienie znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Denpasar, stolicy wyspy, na której znajduje się wiele słynnych na całym świecie plaż i kurortów.

Początkowo władze więzienia uznały, że aż siedmiu więźniów uciekło, ale po dokładnym sprawdzeniu ustalono, że jedynie czterech. Według rzecznika policji, więźniowie uciekli pod osłoną nocy w niedzielę wieczorem, bądź wcześnie rano w poniedziałek.

Więźniowie reprezentują cztery różne narodowości i zostali zidentyfikowani jako: Australijczyk Shaun Edward Davidson, Bułgar Dimitar Nikolov, Indus Sayed Muhammad i Malezyjczyk Tee Kok King.

Gubernator więzienia Tony Nainggolan powiedział, że wierzy, iż mężczyźni nadal przebywają na wyspie.

Czterech mężczyzn odsiadywało w więzieniu za przestępstwa związanych z narkotykami i oszustwami. Więzienia w Indonezji bardzo często mają do czynienia z osobami aresztowanymi za tego rodzaju przestępstwa, a przypadki ucieczek są powszechne.

W poniedziałek o godzinie 8.00 czasu lokalnego, strażnicy i lokalni policjanci znaleźli tunel prowadzący do drogi na zewnątrz więzienia. Uważa się, że więźniowie uciekli przez otwór o wymiarach 50 cm na 70 cm, znajdujący się w zewnętrznej ścianie, która łączy się z 12-metrowym wąskim tunelem.

Niektóre raporty wskazują, że był to już wcześniej istniejący tunel, służący do odpływu wody.

Kerobokan od dawna cieszy się złą sławą ze względu na przepełnienie, skorumpowanych strażników i obiekty poniżej standardów międzynarodowych. W więzieniu znajduje się ponad tysiąc więźniów, w tym duża liczba cudzoziemców skazanych za morderstwa i przestępstwa związane z narkotykami.

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-asia-40299713?intlink_from_url=http://www.bbc.com/news/topics/4aa966f9-091e-4dd1-8f10-a44ca20aec5d/indonesia&link_location=live-reporting-story

Opracowała AC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here