Obowiązkowe szczepienia w Laosie od 2018 roku

1937

W trosce o zapewnienie skutecznej opieki zdrowotnej, dzieci i oczekujące matki będą poddawane obowiązkowym szczepieniom. Rodziców i prawnych opiekunów spotka kara, jeśli ich dzieci nie będą zaszczepione.

Według nowego prawa wszystkie dzieci i kobiety w ciąży w Laosie będą musiały być szczepione, by uchronić się przed chorobami. Według oczekiwań instytucji rządowych, prawo to ma wejść w życie w 2018 roku.
Dyrektor Urzędu Higieny i Promocji Zdrowia, dr Phath Keungsaneth, twierdzi, że należy wprowadzić odpowiednią politykę ochrony zdrowia i szeroki dostęp do szczepionek, by  zmniejszyć śmiertelność noworodków i matek. Nowa ustawa ma zapewnić odporność na choroby takie jak ostre nagminne porażenie dziecięce.
Brak odpowiedniej wiedzy o szczepionkach w zeszłych latach spowodował, że rodzice nie poddawali swoich dzieci szczepieniom ze względu na rzekomy negatywny wpływ na zdrowie ich dzieci.
Od 2011 rząd Laosu skupia się na poprawie sektora zdrowia, regulując sprawy między innymi alkoholu, opieki zdrowotnej, żywności, używek, produktów medycznych, higieny  i wielu innych.

(az)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here