Motocykliści stanowią 40% ofiar śmiertelnych na singapurskich drogach

1149

Jeden motocyklista tygodniowo

Taka jest średnia śmiertelność na singapurskich drogach. Już w pierwszej połowie bieżącego roku motocykliści stanowili 40% wszystkich ofiar śmiertelnych. Jednakże, jak mówi sekretarz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Amrin Amin, ten odsetek da się zmniejszyć, jeśli tylko motocykliści zaczną nosić specjalistyczne ubrania ochronne.

„Każda ofiara śmiertelna na drodze to ofiara za dużo, a za każdym zgonem jest cierpiąca rodzina… Jako motocykliści musimy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby chronić się i unikać wypadków”, powiedział sekretarz w sobotę (19 sierpnia) na rozpoczęciu akcji Singapore Ride Safe 2017, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Jeżdżenie w kasku jest w Singapurze powszechną praktyką, czego nie można powiedzieć o zabezpieczonych kurtach, spodniach, butach czy rękawiczkach, które są niezbędne do bezpiecznej jazdy. Dlatego też policja drogowa wraz z Biurem Bezpieczeństwa Drogowego rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem: „Ubierz się, jedź bezpiecznie”.

Singapurskie ulice już są bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku. Od stycznia do czerwca zostały odnotowane 24 wypadki śmiertelne z udziałem motocyklistów, gdy w tym samym okresie w 2016 roku było ich aż 32.

Ogólna liczba śmiertelnych wypadków drogowych również zmalała w porównaniu z poprzednim rokiem, z 66 ofiar do 61.

I choć singapurskie drogi są bezpieczniejsze niż były, motocykliści nadal są najbardziej narażonymi na wypadki uczestnikami ruchu drogowego.

 

Opracowała: J.B.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here