Księżniczka dedykuje zmarłemu królowi srebro

  438

  Jej Królewska Wysokość, księżniczka Sirivannavari Nariratana poprowadziła wczoraj tajską reprezentację w ujeżdżaniu na drugie miejsce na podium w Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej 2017 odbywających się w Kuala Lumpur.

  Księżniczka dosiadająca Prince Charming WPA wraz z Arinadthą Chavatanont, Chaelremcharn Yotiriyapanit oraz Pakjirą Thongpakdi zdobyły razem 206,211 punktów, ustępując jedynie zespołowi z Malezji, który zdobył 210,947 punktów.

  W trakcie dekoracji księżniczka przytuliła portret zmarłego w zeszłym roku króla Bhumibola Adulyadeja oraz zawiesiła na nim swój srebrny medal.

  Nie jest to pierwszy raz, kiedy Jej Królewska Wysokość zdobywa medal w Igrzyskach. W 2005 roku w Manili była członkiem zwycięskiej reprezentacji w badmintonie. Jak sama mówi, zmieniła badminton na jazdę konną, bo chciała spróbować czegoś nowego.

  Księżniczka reprezentowała swój kraj we wszystkich Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej od 2005 roku i jest to jej ósmy występ. Przed nią jeszcze jedno wydarzenie i jeszcze jedna szansa na medal dla kraju: ujeżdżanie indywidualne.

  W Igrzyskach, które rozpoczęły się 19 sierpnia, a zakończą się 30 sierpnia, bierze udział jedenaście krajów. Na chwilę obecną Tajlandia zajmuje 4 miejsce w rankingu medalowym z 16 złotymi krążkami, 21 srebrnymi oraz 28 brązowymi. Pierwsze miejsce zajmuje gospodarz – Malezja zdobyła aż 43 złote medale i aż o 50 medali łącznie więcej niż następny w rankingu Wietnam.

  opracowała: J.B.

  PODZIEL SIĘ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here