Malezja nakłada zakaz na ,,Despacito”

2612

Piosenka „Despacito” okazała się być niekwestionowanym hitem tych wakacji, ma prawie 3 mld odsłon na YouTube i w dalszym ciągu ustanawia nowe rekordy. Utwór również cieszy się wielką popularnością w Azji. Nie przypadło to jednak do gustu zarówno władzom Malezji, jaki i wielu muzułmanom zamieszkującym ten kraj.

Rząd ogłosił, że wszystkie państwowe rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne nie będę go już nadawać. Powodem takiej decyzji miałyby być liczne skargi Malezyjczyków, ponieważ tekst został uznany za nieodpowiedni i obsceniczny, sprzeczny z naukami islamu. Minister ds. Komunikacji i oficjalnie poparł tę decyzję i dodał, że dla dobra całego społeczeństwa, a w szczególności dzieci, nie tylko państwowe, ale również prywatne rozgłośnie, powinny solidarnie przyłączyć się do zakazu. Konserwatywna cześć rządu zaczęła opowiadać się za zakazaniem każdej piosenki, która stoi w sprzeczności z wartościami muzułmańskimi.
Nie jest to pierwszy raz kiedy malezyjski rząd cenzuruje wytwory zachodniej kultury. W marcu br. zażądano od Disneya przygotowania nowej wersji filmu „Piękna i Bestia”, z której domagano się wycięcia scen sugerujących homoseksualizm jednej z postaci.

AM

Opracowano na podstawie: newsweek.com.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here