Malezyjski minister wzywa do ścigania ateistów

1427

Minister z kancelarii premiera Malezji, Seri Shahidan Kassim, stwierdził, że władze powinny namierzyć wszystkich malezyjskich ateistów, którzy, według niego łamią prawo.
Konstytucja federalna nie porusza kwestii ateizmu. Związku z tym opinia Shahidana znajduje zwolenników, którzy również twierdzą, brak religii może być sprzeczny z ustawą zasadniczą.

Jednak ściganiem niewierzących nie powinien zajmować się wyłącznie sam rząd. Podczas swojego przemówienia malezyjski polityk oświadczył, że to również obywatele mają obowiązek zaangażować się w działania rządu, żeby odnaleźć członków ateistycznych wspólnot w Kuala Lumpur. Seri Shahidan Kassim wezwał na pomoc muzułmańskich teologów, którzy mieliby zająć się edukacją tych, którzy zbłądzili. Przeciwnicy ministra utrzymują, że apostazja i ateizm nie są przestępstwem, a coraz bardziej konserwatywna polityka malezyjskiego rządu zagraża wolności religijnej. Tymczasem byli muzułmanie nie mogą legalnie zarejestrować swojej nowej religii i wejść w związek małżeński z osobą nie będącą muzułmaninem.

Ponad 60% malezyjskiego społeczeństwa wyznaje islam. Według przyjętej konstytucji islam jest religią państwową. Innowiercom zagwarantowana jest jednak swoboda wyznania.

AM

Źródło: The Independent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here