Kolekcja mebli dla kotów podbija Japonię

644

Słynne japońskie oddanie tym futrzastym i mruczącym zwierzakom już raczej nikogo nie zadziwia. Wystarczy przypomnieć sobie, że jedna z japońskich firm twierdziła, że lekarstwem na pracoholizm są właśnie koty. Jednak tym razem ta miłość objawiła się jako kolekcja mebli dla kotów. Została ona zaprojektowana, tak by zaspokoić potrzeby zarówno samych pupili, jak i ich właścicieli.

Domowi pupile, w szczególności koty, zawładnęli sercami ludzi na całym świecie. Świadczyć o tym może inna kolekcja mebli dla zwierzaków wypuszczona niedawno przez szwedzką firmę Ikea. Jednak japońska inicjatywa wyprodukowania kolekcji mebli dla kotów nie jest jedynie wypuszczeniem na rynek kolejnych akcesoriów dla domowych pupili. W tej chodzi przede wszystkim o promocję wyrobów drewnianych, w tym mebli, z których słynie prefektura Fukuoka.

Pomysł narodził się w mieście Okawa, które jest domem dla 150 firm zajmujących się produkcją drewnianych mebli. Kampania nazwana “Craftsman Made” została zainicjowana przez Okawa Kagu, stowarzyszenie zrzeszające tuzin rzemieślników.
Ma ona na celu podkreślenie zdolności i wyjątkowego poczucia estetyki producentów mebli z tej miejscowości. Jak sami organizatorzy wytłumaczyli na swojej stronie, koty to “kapryśne i niezależne” stworzenia, które cechuje szczególna “chciwość”, by zająć jak najlepsze i najwygodniejsze miejsce. Jeżeli kolekcja mebli dla kotów wyprodukowana przez tę grupę będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające i samolubne futrzaki, potwierdzi to jakość ich “znakomitego rzemiosła”.

Na razie w projekcie udział wzięły dwie firmy. Hiromatsu Wood Work zaprojektowało kocią wersję produkowanej przez nich sofy Santa Fe. Natomiast Tateyoshi Wood Crafts zaprezentowało kocie łóżko wzorowane na ich modelu łóżka Raffine. Według jednego z rzemieślników, 88-letniego Yu Watanabe, który wypowiedział się na temat kampanii na swoim blogu, proces produkcji tych mebli niczym nie różni się od zamówień, które zwykle wykonuje. Dodaje również, że jest to dla niego interesujący projekt. Stolarze dodali nawet rysy na fakturze sosnowego drewna jeszcze zanim jakikolwiek kociak zatopi w nich swoje pazury. Kolekcję mebli dla kotów można zamówić bezpośrednio u producentów. Zostanie ona wystawiona również w miejskim centrum informacji turystycznej, Okawa Terrazza

Kolekcja mebli dla kotów może okazać się nie tylko dobrze przeprowadzoną kampanią promującą wyroby z Fukuoki. Może się również sprawdzić jako źródło nowego dochodu dla mocno obciążonego japońskiego rzemiosła. Światowy rynek akcesorii dla zwierząt domowych wyceniany jest na ponad miliard dolarów. Według American Home Furnishings Alliance przemysł meblowy dla naszych pupili kwitnie. Potwierdza to również badanie z 2015 roku przeprowadzone przez Pet Industry Joint Advisory Council. Wykazano wówczas, że konsumenci nie mają żadnych oporów przed wydaniem sporej sumy pieniędzy na m.in. łóżka dla swoich zwierząt. Wynika to z tego, że traktują swoich pupili jak członków rodziny.       

(wt)

PODZIEL SIĘ
mm
Fascynatka japońskiej popkultury, w szczególności gier komputerowych oraz kinematografii. Interesuje się również muzycznym nurtem visual kei. Nie obce są jej problemy społeczne Kraju Kwitnącej Wiśni, którymi zajmuje się w swojej pracy naukowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here