Polska bliżej Singapuru. LOT otwiera połączenie do „Miasta Lwa”

1854

Polskie Linie Lotnicze LOT polecą do Singapuru. Od 15 maja będzie można polecieć Dreamlinerem polskiego przewoźnika na nowej trasie do Azji.

Trasa do Singapuru jest kolejnym połączeniem LOT-u łączącym Warszawę z azjatyckimi stolicami. Polski przewoźnik oferuje już możliwość bezpośredniej podróży lotniczej do Astany, Tokio, Pekinu i Seulu, a także do Tel Awiwu. Połączenie do Singapuru będzie natomiast pierwszym, które umożliwi podróż do Azji Południowo-Wschodniej. Aktualnie żadna z linii lotniczych nie oferuje lotów z Europy Środkowo-Wschodniej do tego regionu Azji.

Połączenie będzie obsługiwane Boeingami 787 Dreamliner, a sam lot do Singapuru z Warszawy potrwa około 12 godzin, w trakcie których samolot przemierzy odległość 9,5 tysiąca kilometrów. Wyloty z Warszawy odbywać się będą początkowo trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Od lipca dojdzie także czwarte połączenie w poniedziałki. Rejs do Singapuru zaplanowano jako trasę nocno-dzienną wylot odbywać się będzie o 23:00, a samolot wyląduje na lotnisku w Changi o 17:15. W kierunku powrotnym start zaplanowano na godzinę 0:05, a lądowanie w Warszawie na 6:15.

Singapur jest najlepiej rozwiniętym krajem Azji Południowo-Wschodniej oraz jej hubem finansowym, technologicznym i edukacyjnym. W trackie wiosennej wizyty prezydenta Singapuru w Polsce podpisano dwa nowe porozumienia międzyrządowe o handlu i wymianie naukowej. Wartość polskiego handlu zagranicznego z Singapurem sięgnęła w 2016 roku ponad 1,205 mld euro, z czego 569 milionów euro przypadało na polski eksport. Lwią część tej sumy stanowiły produkty przemysłu stoczniowego.

Więcej o Singapurze w Pulsie Azji przeczytasz tutaj.

PF

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here