Festiwal Japonia 4D 2018

931

Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu zaprasza 20 stycznia 2018 roku na festiwal kultury japońskiej Japonia 4D 2018, który organizowany jest przez Sekcję Japońską DKN UJ. Festiwal utrzymany w konwencji rozbudowanej konferencji, wzorowany jest na japońskich bunkasai – festynach szkolnych, organizowanych w celu promocji szkół, uczniów i ich zainteresowań oraz talentów. 

Wielowymiarowość japońskiej rzeczywistości

Celem wydarzenia jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym tego, czym zajmują się na co dzień studenci i doktoranci Instytutu – krajem nietuzinkowym, o wyjątkowej historii, tradycjach i kulturze, który często jest spłycany do samurajów oraz niespotykanej nigdzie indziej wariacji smaków popularnych batoników. W trakcie Japonia 4D pokazana zostanie wielowymiarowość japońskiej rzeczywistości, w której łączy się poszanowanie dawnych wartości i tradycji oraz pędu odpowiedniego do jednego z najbardziej rozwiniętych państw na świecie, co znacząco wpływa na wszystkie strefy życia Japończyków od dnia ich narodzin, przez dojrzewanie po starość.

Wiedza w atrakcyjnej formie i… dla każdego

Oferta festiwalu przygotowana została tak, by każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, mógł dowiedzieć się jak najwięcej o Japonii. Ponad 80 godzin atrakcji, w tym panele, warsztaty i pokazy. W planie m.in. „Współczesna pozycja Japonii w zmieniającym się ładzie międzynarodowym”, „Od Genjiego do Shōnen Jumpa – historia mangi”, „Warsztaty kaligrafii”, „Cosplay w Europie”, „Warsztaty taneczne J-pop”, „Warsztaty origami”, „Kimono jako niekończące się źródło inspiracji – prelekcja i pokaz” i wiele innych.

Festiwal Japonia 4D 2018 rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:00 na Gronostajowej 7 (Kampus 600-lecia), wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Puls Azji obejmuje inicjatywę patronatem medialnym.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here