Bollywoodzki film w Gdańsku

1637

Jesienią w Paryżu miała miejsce premiera hinduskiej superprodukcji „Mersal”. Film ukazał się także w Indiach, Wielkiej Brytanii, USA, Australii oraz Kuwejcie. Co ciekawe, przy produkcji Polska odegrała dość znaczącą rolę.

Głównym bohaterem filmu jest lekarz, który pomaga biednym i potrzebującym, przy okazji walcząc z korupcją w branży medycznej. Za swoje dobre serce i zasługi zostaje doceniony nie tylko w Indiach, ale także w Europie. W filmie udaje się do Paryża, gdzie zostanie przyznana mu specjalna nagroda. W tle pojawia się wątek miłosny oraz charakterystyczne dla tego typu produkcji choreografie taneczne.

Co ciekawe, sceny paryskie zostały odegrane w… Gdańsku. Choć akcja filmu zaledwie przez niewielką część toczy się w Europie, oficjalny teledysk pt. „Macho” nakręcony został właśnie w Trójmieście. Klip mający na celu promocję filmu osiągnął już blisko 16 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

W teledysku pokazano się m.in. Amber Sky na Wyspie Spichrzów, Stadion Energa Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności oraz Długie Pobrzeże. Na ich tle występują liczne grupy tancerzy i gwiazdy filmu: aktor Joseph Vijay oraz aktorka Kajal Aggarwal.

Warto zauważyć, że autorem ścieżki dźwiękowej jest indyjski kompozytor Allah Rakha Rahman. Jest to dwukrotny laureat Oscara za muzykę do filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here