Do Japonii przybywa coraz więcej turystów

2740

Z analizy danych Japońskiej Agencji Turystycznej wynika, że w ubiegłym roku do Japonii przyjechała rekordowa ilość turystów zza granicy.

Wraz z przybyciem obcokrajowców wzrastają też zyski czerpane przez rząd japoński. Ze statystyk wynika, że w stosunku do roku 2016 turyści wydali o 17.8% więcej.
Największą część gości zza granicy stanowią Chińczycy, na drugim miejscu są Koreańczycy, natomiast na trzecim Tajwańczycy.

Ze względu na ogromną ilość turystów z Chin w Japonii pojawiły się usługi mające ułatwić i uprzyjemnić tymże gościom pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Firma IHG ANA Hotels uruchomiła międzynarodowy plan komunikacji między klientami nazywany Zhou Dao lub China Ready. Program zapewnia między innymi obsługę posługującą się językiem chińskim w recepcji lub przez telefon 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu oraz chińskie kanały telewizyjne w telewizorach umieszczonych w pokojach gościnnych. Również w japońskich domach towarowych zaczęto zatrudniać osoby, które znają chiński.
Wzrost obecności turystów z Korei Południowej można tłumaczyć faktem, że w ostatnim czasie rząd chiński zakazał wpuszczania zorganizowanych wycieczek z Korei do Chin w odpowiedzi na zgodę Seulu na umieszczenie na Półwyspie amerykańskiego systemu antyrakietowego.

Coraz więcej turystów zaczęło przyjeżdżać do Japonii także z Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Wcześniej Kraj Kwitnącej Wiśni był postrzegany przez osoby z Zachodu, po prostu jako bardzo drogi. Obecnie wraz ze wzrostem zainteresowania kulturą poglądy te ulegają zmianie.
Rząd Shinzō Abe stawia turystykę jako podstawę wzrostu gospodarczego Japonii.

Zwłaszcza po tym jak ogłoszono, że właśnie w tym kraju mają odbyć się Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku rozpoczęto prace nad rozbudowaniem przemysłu turystycznego państwa.

Za cel rząd japoński postawił sobie przyjęcie 40 milionów turystów rocznie do roku w którym mają odbyć się Igrzyska. Elementem planu jest też doprowadzenie do tego, że spędzą oni 8 trylionów jenów. W 2017 roku do Japonii przyjechało 28.7 milionów gości zza granicy czyli trzy razy więcej niż w ciągu ostatnich pięciu lat. Rząd japoński nadal będzie dokładał wszelkich starań aby osiągnąć swój cel do 2020 roku.

PODZIEL SIĘ
mm
Związana z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Instytutem Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Interesuje się przede wszystkim historią, kulturą oraz przemianami społecznymi w Korei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here