Najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin

736

Znamy już autorów 4 najlepszych prac konkursu z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Nagrody – stypendium w Państwie Środka, płatny staż oraz nagrody rzeczowe – trafiły do laureatów z uczelni Rzeszowa, Krakowa, Warszawy i Szanghaju. 7 lutego w Warszawie ogłoszono zwycięzców drugiej edycji konkursu. Wśród nich była Natalia Ojczyk – autorka Pulsu Azji.

Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac z polskich i chińskich ośrodków akademickich, które według opinii członków Kapituły Konkursu „były na wyrównanym i wysokim poziomie merytorycznym. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie”.

Organizatorem konkursu była Polsko Chińska Rada Biznesu, we współpracy z HSBC Bank Polski, Haitong Bank oraz wsparciem i patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Kapitułę Konkursu tworzyli przedstawiciele powyższych instytucji, a także Narodowego Banku Polskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem przyświecającym inicjatorom i partnerom drugiej konkursu było kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami. Druga edycja Konkursu dowiodła trafności tej idei. Organizatorzy zachęcają zatem kolejny rocznik studentów do uczestnictwa w konkursie w następnym roku.

Natalia Ojczyk otrzymała nagrodę za pracę pt. Strefy ekonomiczne w Chinach na przykładzie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen oraz Szanghajskiej Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, przygotowaną na na Uniwersytecie Jagiellońskim pod kierunkiem promotora dr. Rafała Kwiecińskiego.

Pozostali laureaci konkursu to: Agnieszka Chytła, która za pracę pt. Juan w międzynarodowej praktyce biznesowej otrzymała I miejsce. II miejsce przyznano Mikołajowi Woźniakowi za pracę pt. Nowa podróż na Zachód: Badanie potencjału handlowego między Chinami i Polską w epoce Nowego Jedwabnego Szlaku. Wyróżnienie otrzymał Karol Dudek za pracę pt. Rynek kapitałowy w Azji Południowo-Wschodniej na przykładzie Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu, Shenzhen i Szanghaju.

Serdecznie gratulujemy,
Redakcja Pulsu Azji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here