„Trójka – jesteśmy połączeni” w Tokio

1585

Tokio to największa metropolia na świecie. To tu parasolki mają swoje własne szatnie, zamykane na kluczyk, a ulice rozświetlają kolorowe neony z postaciami z komiksów. To tu, żeby przyjąć od kogoś prezent najpierw trzeba odmówić, a potem trzy razy podziękować. W powietrzu unosi się zapach curry, na ulicach słychać brzęczenie cykad, a w niektórych kawiarniach jedzenie podają roboty – mówi Agnieszka Szwajgier, której relacji ze stolicy Japonii będzie można posłuchać w Trójce w środę 18 kwietnia.

Puls Azji poleca swoim czytelnikom relacje reporterskie dziennikarzy radiowej Trójki w ramach cyklu „Trójka – jesteśmy połączeni”. Celem audycji jest przybliżenie słuchaczom historii i teraźniejszości – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej „egzotycznych” miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Tokio.

Co Japończycy sądzą o abdykacji cesarza Akihito? Jak nie zgubić się w mieście, w którym nie ma adresów a także, dlaczego przy poznawaniu nowej osoby koniecznie trzeba mieć ze sobą firmową wizytówkę? O tym wszystkim opowiem na antenie Trójki – dodaje Agnieszka Szwajgier.

Reporterka Programu 3 Polskiego Radia przedstawi również najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, opowie o lokalnej kuchni (ale nie tylko o sushi) i poszuka polskich tropów w stolicy Japonii.

Relacji tych będzie można posłuchać w środę 18 kwietnia w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz audycji „Do Południa” o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja „Trójka – jesteśmy połączeni” realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-Napokę, Kaliningrad, Nowy Jork, Berlin oraz Chicago.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here