79 ludzi zginęło na drogach w trakcie Święta Pracy w Wietnamie

1600

79 ludzi zginęło, a 79 zostało rannych w 113 wypadkach drogowych w całym kraju podczas Dnia Ponownego Zjednoczenia oraz Święta Pracy, które zakończyły się1 maja, o czym poinformowała Komisja do spraw krajowego bezpieczeństwa drogowego.

Wypadki zostały odnotowane od początku święta, 28 kwietnia do 1 maja, kiedy ludzie zaczęli się gromadzić w dużych miastach takich jak Hanoi i Ho Chi Minh (d. Sajgon).

37 wypadków zdarzyło się samego 1 maja, w których zginęło 27 osób oraz 33 zostało rannych.

Porównując do sytuacji drogowej z tego samego okresu zeszłego roku, teraz nieco się polepszyła. Liczba wypadków zmniejszyła się o 12, liczba zgonów o 19, a rannych o 11.

112 wypadków nastąpiło nieproporcjonalnie odbierając życie 78 ludziom oraz raniąc 79. Tylko jeden wypadek został odnotowany na torach kolejowych.

Głównym powodem wypadków, jak podała Komisja do spraw krajowego bezpieczeństwa drogowego, była jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie prędkości, oraz jazda na motocyklu bez kasku albo na złym pasie. Większość osób które zginęły to motocykliści.

Komisja odnotowała również ogromny zator na wielu krajowych autostradach, a zwłaszcza na wjazdach do Hanoi i Ho Chi Minh w pierwsze i ostatnie dni świąt, ponieważ wiele mieszkańców w tym czasie wyjechało, a potem wróciło do miast.

Komisja otrzymała ponad 140 telefonów oraz wiadomości od mieszkańców, którzy chcieli złożyć skargę z powodu zatłoczonych i zbyt drogich autokarów jadących z Hanoi do innych prowincji takich jak Thanh Hoa, Nghe An, Ninh Binh, Yen Bai i z powrotem z prowincji do miasta.

Policja w całym kraju odnotowała 25,904 naruszeń przepisów ruchu drogowego podczas świąt, wystawiła mandaty o wysokości około 13,9 miliardów VND (619,500 dolarów), oraz unieważniła 872 prawa jazdy.

Opracowała RD

Źródło: http://www.thejakartapost.com/seasia/2018/05/02/79-people-die-on-the-roads-during-labor-day-in-vietnam.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here