Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indonezji zakupiło nowy budynek dla konsulatu generalnego w Johor Bahru

1402

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indonezji w poniedziałek dokonało zakupu dla indonezyjskiego konsulatu generalnego w Johor Bahru w Malezji, aby służyć 320,000 indonezyjskim obywatelom mieszkającym w regionie.

Przy podpisywaniu dokumentu o sprzedaży byli obecni generalny sekretarz ministerstwa, Mayerfas, dyrektor biura spraw ogólnych M.K. Koba oraz konsul generalny Indonezji w Johor Bahru, Haris Nugroho.

“Budynek musiał być zaprojektowany tak, aby zapewnić udogodnienia indonezyjskim obywatelom” oświadczył Mayerfas.

Przewiduje się, że średnio 500 Indonezyjczyków dziennie będzie przychodziło do biura w Johor Bahru w różnych sprawach, w tym odnowienia paszportu, wydania dokumentu podróży zamiast paszportu, legalizacji umów o pracę oraz innych dokumentów.

Generalny konsulat w Johor Bahru posiada nie tylko biura, ale także przychodnię, tymczasowy schron oraz indonezyjską szkołę dla dzieci indonezyjskich migrantów.

Większość Indonezyjczyków mieszkających w Johor Bahru to pracownicy migracyjni, którzy, jak się przewiduje, przesyłają do swoich domów ponad 6 bilionów rupii w przelewach rocznie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma zamiar kupować około 10 budynków każdego roku dla 130 indonezyjskich delegacji zagranicznych. Ministerstwo dokona zakupu budynków w miejscach, gdzie są duże skupiska indonezyjskich obywateli.

Konsulat generalny w Johor Bahru jest jednym z trzech budynków konsulatu który rząd zakupił w tym roku, pozostałe to konsulat generalny w Chicago w Stanach Zjednoczonych oraz konsulat generalny w Tawau w Malezji.

Opracowała RD

Źródło: http://www.thejakartapost.com/seasia/2018/05/21/foreign-ministry-purchases-new-consulate-general-building-in-johor-bahru.html

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here