Biznes na Bliskim Wschodzie

1422

Auditorium Maximum, dwunastu prelegentów i jedno zagadnienie…biznes. A dokładniej biznes na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Into the East zgromadziło grono ekspertów z zakresu prawa, bankowości i marketingu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą z zainteresowaną publicznością.

Była to pierwsza edycja Forum Biznesu Azjatyckiego, kierowanego głównie do studentów chcących rozwijać swoje kwalifikacje i kompetencje w zakresie działań biznesowych na rynkach wschodnich. Ale nie tylko. Jak podkreśla Damian Czerw, pomysłodawca przedsięwzięcia, w Forum Biznesu Azjatyckiego uczestniczyli także przedstawiciele firm zainteresowanych działalnością eksportową.

Już podczas pierwszego panelu szczegółowo opowiedziano o zasadach savoir-vivre w Iranie czy mowie ciała na Bliskim Wschodzie. W tej części swoją prelekcję miał m.in. Tomasz Kamola, który w ramach wystąpienia „Biznes po arabsku” wskazywał na różnice między europejskim a arabskim podejściem do biznesu i konsekwencjami, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy nie do końca ich świadomi.

„Giełdy papierów wartościowych w krajach arabskich”, „Nowa rzeczywistość podatkowa w pastwach Zatoki Perskiej” czy „Potencjał handlowy i inwestycyjny Iranu” to prelekcje, które miały miejsce podczas paneli dotyczących prawa i finansów oraz perspektyw rozwoju.

Ostatnia część wydarzenia skupiona była wokół specyfiki rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dr Łukasz Fyderek omówił strategie wprowadzania marek na rynek ZEA, ilustrując je sukcesami polskich firm. Z kolei Małgorzata Panek Kasińska podjęła temat umów z partnerami oraz podzieliła się spostrzeżeniami na temat plusów i minusów bycia kobietą zajmującą się biznesem w ZEA.

Dla uczestników przygotowano także strefę networkingową, gdzie w przerwach między prelekcjami trwały dyskusje, wymiana spostrzeżeń i… wizytówek. Już teraz przedstawiciele Into the East zapowiadają kolejną edycję wydarzenia, która będzie poświęcona tematyce biznesu na Dalekim Wschodzie.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia:

Fot. Adrianna Gajczak/Puls Azji 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here