Premier Nguyễn Xuân Phúc powitał nowego ambasadora Korei Południowej

1192

Premier Nguyễn Xuân Phúc gościł w środę na przyjęciu w Hà Nội  Kim Do-hyuna, nowo mianowanego ambasadora Republiki Korei we Wietnamie.

Premier Phúc wyraził nadzieję, że dzięki swojemu doświadczeniu nowy ambasador przyczyni się do promowania strategicznego partnerstwa między oboma krajami.

Pochwalił rolę Korei w osiągnięciu sukces na szczycie KRLD-USA, który odbył się w poprzedni wtorek w Singapurze.

Odnosząc się do stosunków wietnamsko-południowokoreańskich, powiedział, że agencje obu krajów powinny zintensyfikować współpracę we wszystkich dziedzinach i regularnie wymieniać się delegacjami, tworząc podstawy do zawierania umów dwustronnych.

Oba kraje muszą również promować kontakty międzyludzkie, wymianę kulturalną oraz wymianę międzysektorową w celu ułatwienia współpracy w wielu dziedzinach, w tym w turystyce – dodał.

Premier Phúc zwrócił uwagę, że handel dwustronny wzrósł o ponad 15 procent w pierwszym kwartale 2018 r.  a Korea Płd. jest obecnie największym zagranicznym inwestorem w Wietnamie i drugim największym dostawcą oficjalnej pomocy rozwojowej w tym kraju.

Podkreślając znaczenie wyznaczenia celu, jakim jest osiągnięcie 100 miliardów USD w handlu dwustronnym do 2020 r., powiedział, że obie strony muszą zapewnić bardziej zrównoważony handel w nadchodzącym czasie.

Ze swej strony ambasador Kim powiedział, że Wietnam ma potencjał, aby stać się centrum gospodarczym w południowo-wschodniej Azji, ponieważ kraj ten stał się jednym z głównych centrów produkcyjnych na świecie. Pochwalił wysiłki rządu wietnamskiego na rzecz promowania rozwoju społeczno-gospodarczego kraju.

Zgadzając się z propozycjami premiera, ambasador wyraził nadzieję, że więcej wietnamskich przedsiębiorstw uczestniczy w globalnych łańcuchach produkcyjnych firm Korei Płd.

http://vietnamnews.vn/politics-laws/449893/pm-nguyen-xuan-phuc-welcomes-new-rok-ambassador.html#uYrw8HqdDSG2gvfK.97

 

Opracowała AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here