Prezydent wyraża poparcie dla silniejszych więzi obronnych na linii Wietnam-Indie

1371

14 czerwca Prezydent Trần Đại Quang gościł indyjską minister obrony Nirmalę Sitharaman w Hà Nội.

Wietnamska partia i państwo stworzą optymalne warunki dla ministerstw obrony Wietnamu i Indii do ścisłej współpracy, pogłębiając kompleksowe partnerstwo strategiczne między dwoma krajami, powiedział prezydent Trần Đại Quang.

Na przyjęciu w Hà Nội zorganizowaną w poprzednią środę dla indyjskiej minister obrony Nirmala Sitharaman, prezydent Quang wezwał przywódców obu ministerstw, by polecili agencjom wdrożenie treści dotyczących współpracy w zakresie obrony, w tym wymianę delegacji i współpracę w zakresie szkolenia personelu, przemysłu obronnego, technologii informacyjnych, badania strategiczne i operacje pokojowe ONZ.

Partnerstwo pomogłoby utrzymać pokój i rozwój w każdym kraju i regionie, powiedział, prosząc resorty o kontynuowanie mechanizmów konsultacji na forach regionalnych i międzynarodowych.

Z zadowoleniem odnotowując wzmocnienie partnerstwa Wietnam-Indie, prezydent Quang podkreślił, że Wietnam  popiera politykę rządu Indii „Act East”. Państwo, ludzie i armia Wietnamu doceniają wsparcie ze strony ich indyjskich odpowiedników na przestrzeni lat, powiedział.

Przypominając swoją wizytę w Indiach w marcu, prezydent powiedział, że obie strony osiągnęły wiele ważnych wspólnych poglądów które zbliżyły do siebie oba państwa.

Przywódca stwierdził, że dwustronna przyjaźń zostanie skonsolidowana dzięki politycznej determinacji starszych przywódców obu krajów oraz wzajemnemu zaufaniu, woli współpracy i rozwoju.

W odpowiedzi na to minister Sitharaman powiedziała, że Indie doceniają i chcą wzmocnić partnerstwo z Wietnamem.

Tego samego dnia wietnamski minister obrony generalnej Ngô Xuân Lịch powiedział, że wizyta indyjskiej minister obrony wzmocni więzi między Wietnamem a Indiami i będzie promowała dwustronną współpracę w dziedzinie obrony z korzyścią dla obywateli każdego kraju oraz dla pokoju, stabilności, współpracy a także  rozwoju w regionie i na świecie.

Przeglądając partnerstwo obronne na przestrzeni lat, obie strony osiągnęły porozumienie w sprawie środków mających na celu wzmocnienie ich więzi.

Podkreślili znaczenie utrzymania istniejących mechanizmów współpracy, takich jak: wiceministerialny dialog dotyczący polityki obronnej, spotkania wspólnej grupy roboczej ds. dwustronnej współpracy w dziedzinie obronności oraz konsultacje wietnamskich i indyjskich oficerów sił morskich, lądowych i powietrznych.

Gospodarz i gość przyjrzeli się partnerstwu między siłami wojskowymi obu państw, a także współpracy w zakresie szkolenia personelu, przemysłu obronnego, badań strategicznych, powojennego ożywienia i operacji pokojowych ONZ.

http://vietnamnews.vn/politics-laws/449892/president-voices-support-for-stronger-viet-nam-india-defence-ties.html#k7CgjmRrzD6OLv64.97

 

Opracowała AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here