Wizyta księcia Akishino i księżnej Kiko na Hawajach

2449

Książę Akishino, drugi syn cesarza Akihito, i jego żona, księżna Kiko, odbyli swą pierwszą oficjalną wizytę w USA. Para książęca udała się na Hawaje na początku czerwca, z powodu celebracji 150 rocznicy przybycia na wyspę japońskich imigrantów.

Książę Akishino i księżna Kiko złożyli biały wieniec, udekorowany liliami, mającymi symbolizować pokój, na National Cemetery of the Pacific, znajdującym się w Honolulu. W ten osób uhonorowali żołnierzy poległych podczas II wojny światowej oraz wojny w Wietnamie.

Parze książęcej towarzyszyli dyrektor cmentarza, James Horton, oraz admirał Phil Davidson, który niedawno przyjął stanowisko dowódcy U.S. Indo-Pacific Command na Hawajach.

Książę i jego żona złożyli również wieniec pod pomnikiem Ehime Maru, mieszczącym się w parku Kakaako w Honolulu. Monument upamiętnia Japończyków, którzy zginęli w 2001 roku, podczas zderzenia amerykańskiej łodzi podwodnej z japońskim okrętem.

W trakcie swojej wizyty para książęca zasadziła również drzewo na Thomas Square, odwiedziła centrum japońskiej kultury oraz zjadła kolację z gubernatorem Hawajów, Davidem Ige, w jego rezydencji – Washington Place. Menu składało się z tradycyjnej kuchni hawajskiej, w której jednak można było się dopatrzeć łagodnych japońskich akcentów. Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez sławnego hawajskiego kucharza, Chrisa Kajiokę.

Akishino kolejnym pretendentem do tronu

Cesarz Akihito poinformował w grudniu, iż w kwietniu 2019 roku ma zamiar abdykować, po 30 letnim okresie panowania. Władzę przejmie najstarszy syn cesarza, książę Naruhito. Tym samym 52 letniemu Akishino przypadnie rola następcy tronu po bracie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here