Shinkansen z motywem Hello Kitty rusza na japońskie tory

4157

Z pewnością każdy, kto interesuje się popkulturą Japonii, zna postać Hello Kitty. Ta mała kotka autorstwa firmy Sanrio jest kojarzona przez dzieci na całym świecie. Tym razem bohaterka niezliczonych animacji, gier i gadżetów dostała swój własny pociąg.

West Japan Railway Company, japoński przewoźnik kolei dużych prędkości ogłosił, że 30 czerwca uruchomi mający osiem wagonów pociąg z motywem Hello Kitty na linii San’yō Shinkansen. Możliwa będzie podróż między Osaką i Fukuoką w pociągu osiągającym prędkość nawet 300 km/h. Przejazdy pociągu trwające dwie i pół godziny mają kursować do 29 września.

Dwa składy pociągów serii 500 zostaną pokryte motywem małej kotki, symbolami różowych wstążeczek oraz charakterystycznej kokardki. Wzór ma reprezentować cel kampanii, jakim jest wzmocnienie więzi podróżnych z ich celami podróży w regionach, przez które przejeżdża. Na stacji Hakata zostanie otwarta kawiarnia Hello Kitty oraz sklep z pamiątkami oferujący produkty związane z tym Shinkansenem.

Uroczy pociąg

Dwa z wagonów zostaną przekształcone w świat Hello Kitty. Każdy element wagonu nazwanego Kawaii! Room zostanie ozdobiony motywem kotki oraz jej przyjaciół. Udostępniona zostanie foto-budka z figurą bohaterki ubranej w mundur kolei Shinkansen. Zwykła sygnatura pociągów zostanie zastąpiona melodyjką ze świata kotki. Zostanie odgrywana przy zatrzymywaniu się na każdej stacji.

Wagon o nazwie Hello! Plaza będzie dedykowany wystawom prezentującym różnorodne regionalne produkty i atrakcje. Każda z odwiedzanych przez pociąg prefektur zostanie reprezentowana przez lokalny produkt. Pasażerowie będą mogli w tym miejscu kupić pamiątki.

Temu wyjątkowemu Shinkansenowi została zadedykowana oficjalna strona internetowa. Można znaleźć na niej więcej informacji dotyczących kursowania pociągu, a także pierwsze grafiki ilustrujące jak pociąg będzie się prezentował od 30 czerwca.

PODZIEL SIĘ
mm
Studentka Studiów Dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się sytuacją polityczną Korei Północnej a także szeroko rozumianą kulturą Dalekiego Wschodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here