Minister Gospodarki Japonii odwiedzi USA

1827

W czasie poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z amerykańskim sekretarzem Handlu, Wilburem Rossem, japoński minister Gospodarki, Handlu i Przemysłu ustalił wstępnie termin swojej wizyty w USA.

Była to pierwsza oficjalna rozmowa pomiędzy nowo wybranym sekretarzem Handlu i obecnym ministrem Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii. Według The Japan News, przedstawiciele obu krajów zgodzili się co do konieczności spotkania i omówienia bilateralnych stosunków japońsko-amerykańskich w najbliższej przyszłości.

Zarówno minister Hiroshige Seko, jak i sekretarz Wilbur Ross, potwierdzają istotną rolę ekonomicznego partnerstwa Japonii i Stanów Zjednoczonych, oraz ich zaangażowania w multilateralne stosunki w regionie. Dialog między nimi ma być kontynuacją rozmów premiera Shinzo Abe z prezydentem Donaldem Trumpem, i zaowocować dalszą współpracą gospodarczą  tych państw.

Minister Seko planuje odwiedzić Waszyngton w połowie marca, a kolejne negocjacje na najwyższym szczeblu mają się odbyć około miesiąc później w Japonii. Obie strony mają zatem czas na podjęcie kroków, mających na celu ułatwienie znalezienia kompromisów i jak najefektywniejsze rozwiązanie kwestii spornych.

(kn)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here