Toshiba rozważa sprzedaż swoich udziałów w Westinghouse

1621

Korporacja Toshiba we wtorek ujawniła informację o możliwym wycofaniu swoich udziałów z Westinghouse Electronic. Ma to na celu powstrzymanie strat finansowych spowodowanych inwestycjami w tę firmę.
Westinghouse jest firmą przodującą w badaniach nad rozwojem przemysłu energii nuklearnej. Do tej pory Toshiba wspierała ich badania finansowo. Przy rozliczaniu finansowym wyszło na jaw, że inwestycje nie przynoszą oczekiwanych zysków, lecz ogromne straty.
Prezes japońskiej firmy, Satoshi Tsunakawa, w trakcie konferencji prasowej przyznał, że dla jego firmy wielkim wyzwaniem  jest zmniejszenie ryzyka związanego z biznesem nuklearnym.
Potencjalnymi kupcami udziałów są chińskie przedsiębiorstwa. Aktualnie  w Chinach planowana jest budowa reaktorów jądrowych. Nie wiadomo jednak jak na taki rozwój sytuacji zareagują amerykańskie władze firmy.
W 2006 r. Toshiba zainwestowała 600 bilionów jenów, jednak w tegorocznych obliczeniach jej straty zostały oszacowane na ponad 700 bilionów jenów. Spowodowane są one głównie opóźnieniami w budowie reaktorów modułowych AP1000 w stanie Georgia oraz Południowej Karolinie.
W związku z wieloma stratami finansowymi, Prezes Tsunakawa zaznaczył, że od teraz firma będzie się skupiać na infrastrukturze, urządzeniach elektronicznych i innych źródłach zasilania niż energia jądrowa. Zwiększenie przychodów firmy szacowane jest na 4 tryliony jenów do 2019 r.

(dm)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here