Indonezyjska armia zniszczyła wyśmiewany posąg tygrysa

1479

Indonezyjska armia zdewastowała statuę tygrysa, znajdującą się naprzeciwko bazy w zachodniej Jawie, po tym jak posąg stał się obiektem kpin w sieci.

Uśmiechający się tygrys miał być maskotką  Dowództwa Wojskowego Siliwangi (Siliwangi Military Command). Pomimo tego, że maskotka w Garut znajduje się już od paru lat, dopiero niedawno zdobyła sławę w Internecie.

Większość ludzi bawi kreskówkowy wygląd tygrysa. W sieci zaczęły nawet pojawiać się memy z udziałem wojskowej maskotki.

W poniedziałek (13.03.2017r), armia postanowiła ukrócić cierpienia rzeźby. Internauci zasmuceni tym zdarzeniem wyrazili swój żal w sieci. Jeden  użytkownik Twittera napisał: „Odpoczywaj w spokoju, dziękujemy za rozśmieszanie nas”. Pojawiły się też alternatywne sugestie,  twierdzące że byłoby lepiej przenieść posąg do zoo gdzie dzieci mogłyby robić sobie z nim zdjęcia. Natomiast Indonesia’s Humour Ministry (strona na Facebook’u) przyznała, że czuje się trochę winna za to co się stało.  Dlatego też zrobiła „pożegnalny komiks” aby upamiętnić unikatową głowę tygrysa.

Gen.  Herindra obiecał, że przed bazą Siliwangi zostanie usytuowany nowy posąg tygrysa, który będzie bardziej pasować do loga dowództwa.

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-asia-39276106

Opracowała: MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here