Dubajski konwent fanów komiksu, filmu i gier

1652

W dniach 6-8 kwietnia w dubajskim World Trade Centre odbył się Middle East Film and Comic Con, którego poprzednie edycje odbywały odbywają się co rok już od 5 lat. Jest to największa impreza pop-kulturalna w regionie, a takze jedyny duży konwent dla fanów komiksów, filmów i gier na Bliskim wschodzie.

Wśród licznych aktywności dostępnych dla gości konwentu znalazły się pokazy filmowe, targ komiksów, wystawy – wśród których warto wspomnieć o Star Trek 50 Year Exhibit, na którą składało się 50 prac inspirowanych światem Star Treka pochodzących z 10 różnych krajów, oraz liczne gry i warsztaty. Na tegorocznym MEFCC nie mogło zabraknąć również licznych cosplayerów, przebranych za bohaterów z gier, filmów i komiksów.

Wydarzenie zaszczyciły swoją obecnością rozpoznawalnych osobistości świata pop-kultury. Były to zarówno osoby znane wyłącznie na Bliskim wschodzie, ale także gwiazdy światowego formatu takie jak Josh McDermitt, Cas Anvar czy Liam Cunningham, znany szerzej z roli Davosa Seawortha w popularnym serialu „Gra o Tron”. We wcześniejszych edycjach MEFCC pojawili się między innymi: Jason Momoa, Nikolaj Coster-Waldau czy John Rhys-Davies.

Więcej informacji na temat tegorocznego, jak i poprzednich MEFCC można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.

(MSZ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here