Ponad milion Chińczyków odwiedzi Nowy Jork w 2018 roku

1720

Według NYC & Co, oficjalnej agencji marketingowej Nowego Jorku, liczba chińskich turystów odwiedzających corocznie to miasto powinna przekroczyć 1 milion w 2018 roku, donosi China Daily.

W ubiegłym roku liczba Chińczyków odwiedzających Nowy Jork wyniosła rekordową liczbę 958 000 osób, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do 2015 roku. Najliczniejszą grupę osób odwiedzających Wielkie Jabłko stanowią Kanadyjczycy, zaś drugie miejsce przypada turystom z Państwa Środka.

– „Liczba chińskich obywateli odwiedzających Nowy Jork wzrosła z 229 000 osób w 2010 roku do 870 000 w 2015 roku, co daje imponujący wzrost o 280 procent” – powiedział Makiko Matsuda Healy, wiceprzewodniczący NYC & Co. Dodał także, że ze względu na powiększanie się szybko rosnącego rynku turystycznego, spodziewane jest obniżenie tempa wzrostu, jednak liczba turystów z Chin, odwiedzających Nowy Jork, wkrótce przekroczy milion.

Chiny stają się niezwykle istotnym rynkiem turystycznym także dla innych miast w Stanach Zjednoczonych. Biuro Turystyki w Chicago stwierdziło, że w zeszłym roku liczba chińskich turystów wzrosła o 22%. W Los Angeles miejska komisja ds. turystyki i konwencji wykazała, że w 2015 roku miasto odwiedziło około 800 000 turystów z kontynentalnej części Chin, co stanowi dotychczasowy rekord. Ponadto, nieprzerwanie od 6 lat notowany jest dwucyfrowy wzrost chińskich turystów w tym regionie.

Według NYC & Co, chiński rynek turystyczny przechodzi obecnie transformację. Do tej pory Chińczycy podróżowali głównie w celach służbowych lub w grupach zorganizowanych. Obecnie coraz więcej turystów stanowią niezależni podróżnicy, z czego wiele z nich należy do młodszego i bardziej zamożnego pokolenia. Dodatkowo około połowa chińskich turystów, przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych, odwiedza ten kraj po raz pierwszy.

NYC & Co zachęca odwiedzających do zwiedzania zabytków, a także doświadczania dźwięków i gwaru nowego Manhattanu. Jest on znany ze słynnych na całym świecie ikon i atrakcji, takich jak Empire State Building, Grand Central Terminal, Rockefeller Center, Fifth Avenue, Broadway i Times Square, ale w ciągu ostatnich kilku lat obszar ten przeszedł pełną transformację i nadal ewoluuje.

– „Nowy Jork zaprasza świat do zobaczenia nowego i ikonicznego centrum Manhattanu, gdzie niezrównana energia i żywy duch sprawiają, że wszyscy goście czują się mile widziani” – powiedział Fred Dixon, prezes i dyrektor generalny NYC & Co. Jak dodaje, nowe hotele, mnogość rozrywki, światowej klasy restauracje i inne atrakcje dają wiele powodów, by odkryć Nowy Jork, niezależnie od tego, czy już się w nim wcześniej było, czy też jest się w nim po raz pierwszy.

(ko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here