Japoński premier spotkał się z królem Hiszpanii

1578

Premier Japonii Shinzō Abe spotkał się w Japonii z hiszpańskim królem Filipem VI.

Jak podaje NHK News, 6 kwietnia Filip VI wraz z żoną, królową Letycją, odbył podróż do Japonii, w trakcie której spotkał się z japońskim premierem w pałacu Asakaga w Tokio. Oboje potwierdzili chęć pogłębienia współpracy pomiędzy dwoma krajami, a także podkreślili wartość wspólnych interesów, takich jak wolność, demokracja, prawa człowieka oraz rządy prawa.

Ponadto Abe stwierdził, iż Hiszpania jest ważnym partnerem Japonii w przyczynianiu się do międzynarodowego pokoju oraz rozwoju. Dodał, że ma nadzieję, iż Japonia zacieśni swoje więzi z Hiszpanią na wielu płaszczyznach, takich jak polityka, dyplomacja, a także ekonomia.

Król Filip przyznał, że bardzo cieszy się z przyjazdu do Japonii akurat w trakcie sezonu kwitnących wiśni. Podkreślił również, iż warto rozwijać współpracę pomiędzy oboma państwami, zwłaszcza że w przyszłym roku Japonia i Hiszpania obchodzą 150-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych.

(mo)

 

 

 

PODZIEL SIĘ
mm
Specjalistka w sprawach współczesnego społeczeństwa japońskiego oraz stosunków międzynarodowych na Dalekim Wschodzie, studentka w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Fascynatka geografii, japońskiej kultury oraz kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here