Xiaomi wypuszcza nowy model, Mi 6

1489

Chiński producent smartfonów, Xiaomi, niedawno wypuścił na rynek swoje sztandarowe urządzenie szóstej generacji, Mi 6.

Najnowszy model został zaprezentowany w środę (18.04) w Pekinie. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli otwarcie 1000 sklepów detalicznych w miastach pierwszego i drugiego rzędu w celu zwiększenia dostępności urządzenia.

Lei Jun, założyciel firmy Xiaomi, powiedział, że Mi 6 to pierwszy chiński telefon wyposażony w procesor Snapdragon 835 ze wspomaganiem Qualcomm. Dodał również, że urządzenie ma 6 GB pamięci RAM, podwójną kamerę, zaokrąglone krawędzie po czterech stronach i polerowaną ramkę ze stali nierdzewnej. Co więcej telefon jest wodoodporny.

Mi 6 posiada 4-osiwą stabilizację obrazu, której domagali się klienci już w poprzednim modelu Xiaomi.

Jak mówi właściciel firmy, Mi 6 to produkt, w którym szczególnie zwraca się uwagę na detale. W swoim przemówieniu w szczególności dziękował inżynierom, bez których stworzenie smartfonu byłoby niemożliwe.

W ciągu ostatnich siedmiu lat wielu producentów smartfonów zniknęło z rynku. Xiaomi, oprócz przełomów technologicznych, również odniosło sukces w przekształceniu modelu biznesowego. Lei zaznaczył, że firma zdołała kontrolować koszty, umożliwiając sprzedaż produktu po tej samej cenie, co online.

Mi 6 dostępne będzie już od 2499 RMB (ok. 1450 PLN), a jego sprzedaż w Chinach ma ruszyć 28 kwietnia 2017 roku.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here