Biblioteka pandy w Chengdu

1438

Jak donosi China Daily, we wtorek ruszyła budowa nowej biblioteki, której tematyka skupiona zostanie na pandzie wielkiej. Budynek powstanie w Chengdu w prowincji Syczuan, którą zamieszkują osobniki tego zagrożonego gatunku.

Biblioteka ma zajmować około 1000 metrów kwadratowych, a w swoich zasobach ma zawierać dziesiątki tysięcy książek, plików audio i wideo na temat pandy we wszystkich możliwych językach.

Jak podaje dyrektor placówki, Zhang Mingrong, biblioteka zostanie podzielona na sekcje: Azja, Europa, Ameryka, Afryka i Australia w oparciu o to, skąd pochodzą dane zasoby.

We wtorek dyrekcja rozesłała listy do potencjalnych donatorów książek i dokumentów, takich jak grupy wielbicieli pandy oraz do osób fizycznych i organizacji, zajmujących się ochroną przyrody na całym świecie.

Na pomysł biblioteki wpadła grupa trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej Chengdu Panda Road, w której ma ona powstać. Idea ta została później zaakceptowana przez lokalne władze.

Biblioteka ma zostać otwarta już w przyszłym roku, a jej zasoby będą dostępne również w wersji cyfrowej dla czytelników na całym świecie.

(sz)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here