Przeprosiny singapurskiego imama za negatywne uwagi o wyznawcach judaizmu i chrześcijaństwa

1529

Imam Nalla Mohamed Abdul Jameel Abdul Malik odwiedził rabina Moderchaia Abergela w synagodze Maghain Aboth i ponowił swoje przeprosiny za wcześniejszą wypowiedź, która mogła obrazić zarówno wyznawców judaizmu, jak i chrześcijaństwa.

Podczas piątkowych modlitw w styczniu i lutym br. imam zaczął recytować tekst mający źródła w jego rodzinnej miejscowości w Indiach. W jego treści zawierało się zdanie: „Boże dopomóż nam w walce z Żydami i chrześcijanami”, co nie stanowi fragmentu pochodzącego  Koranu w żadnym oficjalnym tłumaczeniu.

Do spotkania w synagodze na Waterloo Street przyłączyli się także religijni przywódcy buddyjscy i sikhijscy.

Imam prosił o wybaczenie i przeprosił wszystkich Singapurczyków,  przyznał również,  że musi ponieść pełną odpowiedzialność za swoje słowa.

Rabin Mordechai przyjął przeprosiny od imama w imieniu społeczności żydowskiej i podkreślił potrzebę zachowania wzajemnej tolerancji ze względu na różnorodność religijną występującą w Singapurze. Według niego jest to jedyny sposób umożliwiający harmonijne współistnienie odmiennych religii.

Zgodnie ze spisem powszechnym z 2015 roku, islam wyznaje 14,0% mieszkańców, chrześcijaństwo 18,8%, taoizm i religie ludowe 11%. Najliczniejszą grupę stanowią wyznawcy buddyzmu, stanowiący 33% społeczeństwa singapurskiego.

Źródło:  Channel News Asia

Opracowała: AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here