Nowa polsko-chińska inicjatywa w ramach „Pasa i Szlaku”

2086

Jak podaje Centrum Prasowe PAP, 18 kwietnia br. Fundacja Pro Europae Bono i Fundacja Jedwabny Szlak podpisały Deklarację Współpracy Strategicznej, dotyczącą przede wszystkim wzmacniania relacji handlowych, rozwoju gospodarczego, innowacji oraz pozyskiwania finansowego wsparcia dla realizacji projektów biznesowych.

Podstawą współpracy między Fundacjami będą dwie platformy IT: chińska My Home i polska ITP-ICEC, która powstanie w ramach projektu Inno-Klastra Miast Europy. Dzięki temu możliwa będzie wymiana informacji dotyczących zarówno kwestii gospodarczych, jak i społecznych, co przyniesie korzyści przedsiębiorcom i obywatelom Europy i Chin.

Fundacja Pro Europae Bono jest organizacją pozarządową, której celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez umożliwienie intensyfikacji kontaktów między ludźmi, firmami i organizacjami pozarządowymi. Z kolei wspomniany już projekt Inno-Klastra Miast Europy ma za zadanie w nowatorski sposób usprawnić wielopoziomową współpracę między miastami. Obejmuje ona samorządy, ośrodki badawcze, uczelnie, podmioty opieki społecznej, NGO, a także małe i średnie przedsiębiorstwa.

Fundacja Jedwabny Szlak to organizacja pozarządowa, założona w Polsce przez polskich przedsiębiorców i Chińczyków mieszkających w Polsce, której celem jest umożliwienie współpracy oraz komunikacji między polskimi i chińskimi biznesmenami, a także wspieranie inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku. Fundacja działa także na rzecz upowszechniania w Chinach wiedzy na temat działalności gospodarczej w Polsce. By stworzyć lepsze warunki współpracy między Chinami a Polską, Fundacja zaproponowała utworzenie bazy danych o dostępnych projektach i patentach, bazy z przedsięwzięciami inwestycyjnymi i pomoc w nawiązaniu kontaktów pomiędzy platformami e-commerce w Polsce i Chinach.

Wideo z konferencji prasowej można obejrzeć tutaj.

(ks)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here