Korea Północna gotowa do ataku na amerykański lotniskowiec

1504

Jak podaje onet.pl, Korea Północna ogłosiła gotowość do zaatakowania amerykańskiego lotniskowca zmierzającego na wody koreańskie. Lotniskowiec USS Carl Vinson został wysłany przez prezydenta USA w związku z groźbą przeprowadzenia kolejnego testu nuklearnego przez władze KRLD.

Komentarz dotyczący zaatakowania lotniskowca został opublikowany na łamach Rodong Sinmun, dziennika partii rządzącej : „Nasze rewolucyjne siły są w gotowości bojowej do zatopienia amerykańskiego lotniskowca atomowego jednym uderzeniem”. Co ciekawe, znalazł się on dopiero na trzeciej stronie dziennika, zaraz po relacji z wizyty Kim Dzong Una na fermie trzody chlewnej.

Według oświadczenia wiceprezydenta Mike Pence’ a USS Carl Vinson ma przybyć na miejsca „w ciągu dni”, jednak jego obecna pozycja nie została podana do wiadomości publicznej. Do ćwiczeń amerykańskiej grupy dołączy również Japonia, która wysłała dwa niszczyciele.

Groźba kolejnego testu nuklearnego jest jak najbardziej realna. Do tej pory zostało przeprowadzonych pięć prób, ostatnia miała miejsce we wrześniu 2016 roku. Wiadomo również, iż w Korei Północnej trwają prace nad pociskami mającymi dosięgnąć terenów USA. Mimo narastającej presji ze strony Stanów Zjednoczonych, a od niedawna również Chin na Koreę Północną, by ta zaprzestała prowadzenia prób jądrowych, władze KRLD nie wycofują się ze swoich planów.

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here