Spada liczba chińskich turystów w Korei Południowej

2069

Jak przewidywano, przemysł turystyczny w Korei Południowej mocno ucierpiał z powodu obecnego konfliktu między Chinami a Koreą.

Dotyczy on instalacji amerykańskiego systemu antyrakietowego THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) w państwie koreańskim. Z tego powodu liczba turystów z Państwa Środka spadła w marcu o 40%.

Na początku poprzedniego miesiąca Chiny zaczęły zabraniać agencjom turystycznym organizowania wycieczek do Korei. Doprowadziło to do zredukowania liczby połączeń lotniczych i rejsów statkami wycieczkowymi między tymi dwoma państwami. W jednym szczególnym incydencie 3400 turystów chińskich zwyczajnie odmówiło postawienia stopy na ziemi koreańskiej po tym, jak ich statek dopłynął na wyspę Jeju, niegdyś jedną z najpopularniejszych destynacji chińskich wycieczek.

Zgodnie z najnowszymi badaniami Koreańskiej Organizacji Turystycznej, w marcu Koreę odwiedziło jedynie 360,000 turystów z Chin. Dla porównania, w zeszłym roku liczba ta przekroczyła 600,000 odwiedzających. W sumie liczba turystów spadła o 11%.

Wstępne szacunki wskazują, że w wyniku ograniczeń nałożonych przez rząd chiński, Korea Południowa może stracić 9,5 mld USD (ok. 37 mld PLN) dochodów z turystyki. Najciężej będą miały bezcłowe sklepy, które w 70% polegają na hojnych turystach chińskich.

Aby uzupełnić luki w dochodach, przemysł turystyczny Korei próbował skierować ofertę do turystów z Japonii i Azji Południowo-Wschodniej. Efekty było jednak widać tylko przez moment. Jak donosi Yonhap News Agency, Japończycy obawiają się eskalującego zagrożenia ze strony Korei Północnej.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here