Godziny szczytu w Tokio

2996

Japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki sporządziło wykaz najbardziej zatłoczonych linii metra w Tokio.

Jak podaje Realestate, z transportu publicznego każdego dnia korzysta w Tokio 20 mln osób. Dla porównania, niemieckie pociągi i metra obsługują 10 mln pasażerów w ciągu roku.

Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki porównało liczbę pasażerów z liczbą ludzi, które może pomieścić dana linia w dniu roboczym między 7.30 a 8.30. Zatłoczenie na linii Tozai zostało ocenione na 199/200%, co czyni ją najbardziej uczęszczaną linią w Tokio. Średnia „wartość zatłoczenia” na wszystkich liniach metra została oceniona na 164/200%, co oznacza, że w trakcie jazdy „można z łatwością rozłożyć gazetę do czytania”. Tylko w jednej z tokijskich linii dało się „cieszyć osobistą przestrzenią przy drzwiach”.

Aby uniknąć podróżowania w zatłoczonych pociągach, Japan Rail Pass poleca, aby nie korzystać z japońskiego transportu publicznego w czasie niedziel i świąt. Godziny szczytu przypadają w Tokio na godziny 7.00-9.00 oraz 17.00-19.00. Zasugerowano także, by dokładnie czytać mapy miasta, ponieważ może się zdarzyć, że odległość kilku przystanków metra można w krótszym czasie przejść pieszo.

Linia Tozai jest jedną z najważniejszych połączeń w Tokio. Jej trasa biegnie od położonej w we wschodniej części miasta stacji Nakano do zachodniej Nishi-Funabashi w prefekturze Chiba. Najważniejsze przystanki Tozai to Takadanobaba, Iidabashi, Kudanshita, Otemachi, Nihombashi i Kayabacho.

(ap)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here