Chiński rząd zwiększy budżet na walkę z ubóstwem

1690

Chiny walczą z ubóstwem, które wciąż dotyka sporą część społeczeństwa. Jak przekazało Ministerstwo Finansów, rząd chiński zwiększy budżet na walkę z tym problemem. Przeznaczy on w tym roku ponad 140 miliardów juanów (około 20,4 miliardów dolarów), aby zapewnić odpowiednie wsparcie najbiedniejszym osobom w państwie, donosi China Daily.

Aż 86 miliardów juanów z tej kwoty zostanie zapewnione przez rząd centralny. Oznacza to wzrost o 30,3% w stosunku do ubiegłego roku. Swój wkład w budżet ma także 28 prowincjalnych rządów, które przydzieliły na ten cel łącznie około 54 miliardów juanów.

Mimo podejmowanych wysiłków, pod koniec ubiegłego roku Chiny wciąż miały ponad 43 miliony mieszkańców żyjących w skrajnej biedzie. Jest to jeden z poważnych problemów, z jakimi zmaga się Państwo Środka. Chiński rząd złożył obietnicę, że do 2020 roku całkowicie zlikwiduje problem ubóstwa na terenach wiejskich, osiągając stan nazywany przez niego tzw. średnio zamożnym społeczeństwem. Ciężko jest w tej chwili określić, czy uda się zrealizować te zamierzenia.

Odkąd ponad 30 lat temu Chiny rozpoczęły reformy i otworzyły swój kraj udało się wyrwać z ubóstwa ponad 700 milionów Chińczyków. Stanowi to redukcję o ponad 70% ubogich osób w tym czasie na świecie.

(ko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here