W 2017 pobito rekord japońskiej turystyki

1402

2017 rok zapowiada się ciekawie dla japońskiej turystyki – zanotowano rekordowe kwoty w bilansie płatniczym kraju, jak donoszą wstępne raporty Ministerstwa Finansów.

Przełomowy kwiecień

Wydatki obcokrajowców na różne przyjemności w Kraju Kwitnącej Wiśni, odliczając kwoty wydane przez Japończyków za granicą, wyniosły aż 790,3 miliarda jenów już w pierwszej połowie tego roku. To wyjątkowy wynik, biorąc pod uwagę bilans półroczny. Zanotowano 10 510 miliardów jenów nadwyżki, co stanowi najwyższą kwotę od 10 lat, odkąd upadł jeden z najstarszych oraz największych banków inwestycyjnych świata Lehman Brothers, paraliżując finanse na całym świecie. Od stycznia do czerwca do Japonii przybyło prawie 14 milionów przyjezdnych, z których największą część stanowią Chińczycy, a zaraz po nich południowi Koreańczycy. Najgwałtowniejszy wzrost nastąpił w kwietniu, kiedy obcokrajowców na terenie Japonii ogółem przebywało około 2,6 milionów, aż 23,9% więcej niż w poprzednim roku. W tej sumie ponad 4 tysiące stanowili Polacy. Rekord japońskiej turystyki odnotowano również w hotelach, gdzie padła w tym czasie suma 7,86 milionów zarezerwowanych miejsc hotelowych.

Co przyciąga obcokrajowców?

Prawdopodobnie powyższe liczby spowodowane zostały kwietniowymi świętami wielkanocnymi, a więc czasem wolnym obcokrajowców oraz długo wyczekiwanym świętem Hanami w Japonii. Ponadto, Japonia intensywnie promowała swoją turystykę w ostatnim okresie, jednak teraz będzie musiała postarać się o wystarczającą ilość miejsc na rok 2020, na który zaplanowane są Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Paraolimpiada. Ze względu na tak wielkie zainteresowanie Krajem Kwitnącej Wiśni, loty do Japonii mają zostać pomnożone do 5169 tygodniowo, a z samej Korei Południowej wylatywać ma aż o 20% więcej samolotów niż rok temu. Ceny biletów lotniczych także decydują o celu wakacji wielu rodzin, gdyż wraz z napływem turystów idą w dół. Mniej więcej połowa lotów kierowana będzie do dwóch głównych lotnisk stolicy Japonii. Tam zaś przyciągać turystów będzie wiele atrakcji – od licznych festiwali Matsuri po wciąż zaskakujący street food.

(nl)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here