Styl Theresy May wzorem dla japońskiej mody

2207

Premier Japonii, Shinzō Abe, podczas wizyty Theresy May w Kraju Kwitnącej Wiśni wyraził podziw dla strojów polityczki. Stwierdził, że jej styl stanowi inspirację dla japońskich kobiet.

Theresa May – styl przedstawicielki państwa

Redaktorka magazynu Vogue, Alexandra Shulman, uważa, że brytyjska premier nie ma większego wpływu na świat mody. Przyznaje jednak, że jest najbardziej zaznajomioną z obecnymi trendami kobietą w świecie polityki. Pokazuje, że da się połączyć znajomość mody z ważnymi stanowiskami w państwie. Łamie mit, jakoby zainteresowanie ubraniami było czymś trywialnym, a także buduje stylowy wizerunek Wielkiej Brytanii.

Theresa May, pełniąca od lipca zeszłego roku funkcję premiera Wielkiej Brytanii, znana jest między innymi z fascynacji światem mody. Objawia się to szczególnie pokaźną kolekcją butów od sławnych projektantów. Sama Theresa May w wywiadzie dla BBC stwierdziła, że chociaż prasa skupia się na jej obuwiu, nie uważa, żeby definiowało to ją jako kobietę lub polityka. Zażartowała też, że gazety piszące o jej butach to dobry pretekst, by powiększyć kolekcję.

Styl Theresy May to przede wszystkim stonowane garsonki, połączone z długimi płaszczami lub eleganckimi kurtkami. Jej znakiem rozpoznawczym jest też mocny akcent w postaci grubych naszyjników oraz malinowa szminka, będącą kompromisem pomiędzy delikatnością różu i agresywnością czerwieni na ustach. Theresa May łączy elegancję, właściwą dla pełnionej przez siebie pozycji, z kobiecością, którą odnajdujemy w dodatkach do jej strojów.

Zacieśnienie stosunków między Japonią a Wielką Brytanią

Jeszcze przed wizytą Theresy May w Japonii Shinzō Abe potwierdził, że Kraj Kwitnącej Wiśni pozostanie w przyjaznych stosunkach z Wielką Brytanią po Brexicie, chociaż w przypadku kolejnych takich decyzji życzyłby sobie więcej przejrzystości.
Podczas odwiedzin Japonii premier Wielkiej Brytanii miała na sobie strój w kolorze bieli i czerwieni. Shinzō Abe dopatrzył się w nim nawiązania do kolorów japońskiej flagi. Podczas bankietu, który odbył się na cześć premier Wielkiej Brytanii, Shinzō Abe publicznie pochwalił jej styl. Powiedział też, że współpraca między Japonią a Wielką Brytanią jest czymś znacznie głębszym, niż tylko związkiem ekonomicznym.

Ważnymi słowami, jakie padły podczas spotkania, było zapewnienie Theresy May o pełnym wsparciu Japonii w związku z zagrożeniem ze strony Korei Północnej. „Wielka Brytania będzie stała ramię w ramię z Japonią„, powiedziała premier w związku z wystrzelonym nad Japonię pociskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here