Start-upy na Bliskim Wschodzie

1363

„Niejako grzęznąc w piaskach stereotypów zdarza się nam pomyśleć, że Bliski Wschód i Afryka to tereny po prostu zacofane, szczególnie w obszarach związanych z innowacyjnością” – zauważają przedstawieciele stowarzyszenia Into The East.

Pracując nad poszerzeniem świadomości biznesowej na temat Wschodu z perspektywy kultury i środowiska pracy, postanowiono sprawdzić te zaganienia u źródła. Gościem kolejnego wydarzenia Into the East będzie Musab Alnour, założyciel firmy Nubicore Technologies, zajmującej się rozwiązaniami w zakresie telekomunikacji i transakcji międzynarodowych, z oddziałami w Wielkiej Brytanii i Sudanie Północnym.

Drugie spotkanie z cyklu „Biznes na styku kultur – Start-upy na Bliskim Wschodzie” odbędzie się 15.03.2018 w Atelier na Placu Nowym 7 1/2. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19. Musab Alonur przedstawi w jaki sposób można ocenić zdolność kraju do prowadzenia w nim działalności gospodarczej. Opowie jak, gdzie i na co należy zwrócić uwagę, aby uzyskać informacje na temat potencjału biznesowego przedsięwzięcia.

„Mimo wszelkich historycznych i geograficznych (dla przeciętnego Europejczyka) trudności, rejony Afryki i Bliskiego Wschodu wręcz rozkwitają dzięki ludziom, którzy chcą coś zmienić i nie czekają na pomoc swojego, czy też obcego, rządu. Wiele z tych osób doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb otaczających ich ludzi. Stąd niezwykłe zainteresowanie wszelkiego rodzaju działalnością, w której prym wiodą start-upy. Oczywiście, gdzie w grę wchodzą przemiany, wchodzą też pieniądze. Mówi się, że kapitał nie ma narodowości, ale kapitał musi wiedzieć jak w danym kraju ma się poruszać” – podkreślają przedstawiciele Into the East, chcąc przekonać się jak sprawa łączenia biznesu z kulturą wygląda z perspektywy osoby, która musiała przejść tę drogę.

O wydarzeniu przeczytacie także na Facebooku.

Puls Azji objął wydarzenie patronatem medialnym.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here