Pożar nielegalnego szybu naftowego w Indonezji pochłonął życie co najmniej 18 ludzi

1414

Miejscowi wpadli w panikę, ponieważ ogień rozprzestrzenił się w przestrzeni mieszkalnej.

Co najmniej 18 ludzi straciło życie i mnóstwo zostało rannych w pożarze nielegalnego szybu naftowego w Indonezji, o czym poinformowały władze kraju.

Strażacy przez cały dzień zmagali się z ogniem w znajdującej się na północnym zachodzie prowincji Aceh.

Co najmniej 41 ludzi zostało rannych w pożarze. Wielu z nich zostało zabranych do szpitala w stolicy prowincji, Banda Aceh, oddalonej o kilka godzin jazdy od miejsca zdarzenia.

“Miejscowi wpadli w panikę, ponieważ ogień rozprzestrzenił się w przestrzeni mieszkalnej” powiedział Sutopo Purwo Nugroho, rzecznik dla indonezyjskiej agencji do spraw załagodzeń katastrof.

Pożar wybuchł kiedy ropa naftowa z głębokiej na 250 metrów studni wylała  się i mieszkańcy zaczęli ją zbierać – oświadczyła agencja.

“To było nielegalne wiercenie ropy naftowej” powiedział Roberth MV Dumatubun, rzecznik dla PT Pertamina EP, spółki zależnej od firmy ropy naftowej Pertamina. “To było dobrze zorganizowane przez mieszkańców. Tego typu incydenty zdarzają się, ponieważ nie stosują odpowiednich środków bezpieczeństwa.”

Pertamina, która działa na terenach gdzie wybuchł pożar, zapewniła sprzęt aby zgasić ogień. Co najmniej 8 wozów strażackich zostało wysłanych w celu zgaszenia pożaru.

“Podejrzewamy, że w pobliżu ktoś palił papierosy” – powiedział oficer policji Wahyu Kuncoro.

Opracowała RD

Źrodło: https://www.independent.co.uk/video/illegal-oil-well-indonesia-fire-dead-video-a8322676.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here