Dla niektórych indonezyjskich studentów Ramadan oznacza post i intensywną naukę

2315

Dla uczniów jednej z najstarszych islamskich szkół z internatem Ramadan, święty miesiąc, oznacza nie tylko post od świtu do zmierzchu. To także oznacza intensywne studiowanie Koranu.

Szkoła Lirboyo Islamic School, założona w 1910 roku w prowincji Wschodnia Jawa, zachęca swoich 21 000 uczniów do poświęcenia świętego miesiąca, aby rygorystycznie studiować wiedzę religijną i nauki islamu.

Dyrektor szkoły z internatem, Ahmad Zulfa Sholeh, powiedział, że jego instytucja odrzuca radykalne nauczanie i skupia się na interpretowaniu Koranu, aby zbudować „dobry charakter”.

„Nie zgadzamy się z radykalnymi poglądami, ponieważ muzułmanie nie powinni walczyć z innymi religiami. Powinniśmy ich chronić „- powiedział.

W ubiegłym miesiącu seria samobójczych ataków przeprowadzanych przez całe rodziny, w tym małe dzieci, zabiła co najmniej 30 osób, szokując naród.

Był to najgorszy bojowy atak od czasu ataku na restaurację w Bali w 2005 roku i zdarzyło się zaledwie dwie godziny drogi od szkoły w mieście Surabaya.

Uczniowie powiedzieli, że instytucja kładzie nacisk na nauczanie tolerancji, szacunku dla lokalnych zwyczajów i pokoju.

Szkoła jest jedną z 28 000 islamskich szkół z internatem w Indonezji. Lirboyo jest prowadzone przez największą na świecie islamską organizację Nahdlatul Ulama.

Lekcje prowadzone są w miejscowym języku jawajskim, uczniowie uczą się również języka arabskiego i interpretują teksty islamskie.

Studenci płacą 35 000 rupii (1780 złotych) za udział w zajęciach i oczekuje się, że będą gotować własne posiłki i robić własne pranie.

Ahmad Jauhari, nastoletni student pochodzący z prowincji West Kalimantan, uczy się tutaj od dziewięciu lat i uważa, że ​​intensywne studia są „przyjemne i spokojne”.

„Dla mnie post jest łatwy, jeśli obejmuje tylko jedzenie i picie. To co jest trudne to nie spędzanie czasu ze znajomymi, używanie naszych telefonów lub bycie w związku” wyjaśnił.

źródło:

https://www.reuters.com/article/us-religion-ramadan-indonesia/for-some-indonesian-students-ramadan-means-fasting-and-intensive-study-idUSKBN1J92UM

opracowała BK

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here