Sri Lanka – kradzież diamentu wartego miliony

1733

W Maharagamie (Sri Lanka) skradzione zostały cenne klejnoty, wśród nich 750-karatowy diament sprowadzony z Południowej Afryki, którego wartość przekracza 7 miliardów rupii lankijskich (34 mln euro). Członkowie gangu dokonując napadu mieli na sobie policyjne mundury.

Jak podaje DailyMirror, policja aresztowała jednego ze sprawców w mieście Watareka. W telefonie podejrzanego znaleziono zdjęcia i filmy skradzionego diamentu i innych kamieni szlachetnych. Ze śledztwa wynika, że głównym organizatorem napadu był niejaki Makandure Madush, który ukrywa się obecnie w Dubaju.

Licencjonowany kupiec klejnotów z Maharagamy poszukiwał nabywcy tego diamentu przez ostatnie dwa lata. W tym miesiącu pewien Austriak wykazał zainteresowanie kupnem diamentu. Po zweryfikowaniu autentyczności kamienia mężczyźni umówili się na inny dzień, aby dokonać transakcji. Rabunek miał miejsce 23 listopada, kiedy obywatel Austrii ponownie odwiedził dom kupca.

Przebieg zdarzenia

Podczas gdy zainteresowani dyskutowali o cenie kamienia, na miejscu zdarzenia pojawił się gang osób przebranych w stroje podobne do mundurów policyjnych. Rabusie oskarżyli mężczyzn o rzekomy handel narkotykami i kazali im uklęknąć na ziemi. Następnie zakuli w kajdanki Austriaka, zamknęli innych obecnych, w tym właściciela drogocennych kamieni, w osobnym pokoju, a następnie zabrali diament oraz inne kamienie szlachetne. Kupujący został zabrany przez gang do samochodu i wypuszczony dopiero, kiedy sprawcy dotarli do innej części miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here