Izrael a sprawa polska

1662

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, Ośrodek Myśli Politycznej i TSKŻ Oddział w Krakowie zapraszają na wykład dra Artura Skorka „Izrael a sprawa polska. Historia i obecna współpraca z Polską w izraelskich sporach politycznych”.

Wątki historyczne w debacie publicznej pojawiają się często jako instrument mobilizacji elektoratu i budowania tożsamości politycznej. Nie inaczej jest w Izraelu. Temat Polski, Polaków i ich relacji z Żydami nigdy nie był tu obojętny. Czy współcześnie, ponad 70 lat po ogłoszeniu niepodległości przez Izrael, kwestie te nadal są istotne politycznie? W jaki sposób oceniana jest rola historii, współczesnej polityki historycznej, ale i praktycznej współpracy z Polską? Podczas spotkania przyglądniemy się najważniejszym dyskusjom polityków, dziennikarzy i innych uczestników debaty publicznej na temat historii i współczesności stosunków polsko-izraelskich.

Dr Artur Skorek – Adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, internacjolog, badacz współczesnego Izraela. Doktor w zakresie nauk o polityce, absolwent stosunków międzynarodowych i religioznawstwa na UJ. Stypendysta The European Institute for Jewish Studies in Sweden „Paideia”, członek European Association of Israel Studies, European International Studies Association, Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich i Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, były redaktor czasopisma „Gentes et Nationes”. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na systemie politycznym Izraela, relacji między polityką i religią oraz stosunkach międzynarodowych na Bliskim Wschodzie.

Termin: 26 marca (wtorek), godz. 18:00

Miejsce: TSKŻ Oddział w Krakowie ul. Józefa 38, IV piętro.

Zapraszamy serdecznie!

Zobacz wydarzenie na Facebooku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here