Kongres dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej

2291

Już 26 IV br. studenci oraz przedsiębiorcy z całego kraju wezmą udział w pierwszej edycji LL Kongresu dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej i wspólnie z wybitnymi przedstawicielami biznesu, nauki i życia politycznego zastanowią się jak wzmocnić współpracę pomiędzy Polską a Azją.

Kongres to inicjatywa Lotus League Foundation, Samorządu Studentów SGH oraz Europejskiego Centrum Projektów Pozarządowych, a jego nadrzędnym celem jest promowanie współpracy polsko-azjatyckiej w obszarze wymiany akademickiej oraz gospodarczej. Wydarzenie wspiera ponad 20 partnerów medialnych i merytorycznych oraz szereg Patronów Honorowych w tym:

● Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
● Minister Przedsiębiorczości i Technologii
● Minister Inwestycji i Rozwoju
● Ambasador RP w Bangkoku

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 i będzie złożone z dwóch części – akademickiej oraz biznesowej. W ramach części akademickiej porównane zostaną systemy szkolnictwa wyższego w Polsce oraz wybranych krajach azjatyckich. Z kolei część biznesowa zostanie poświęcona analizie możliwości inwestycyjnych w Azji oraz potencjalnej ekspansji polskich przedsiębiorstw, a w szczególności start-upów, na rynki azjatyckie.

W panelach dyskusyjnych zasiądzie m.in. Marek Dietl (Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie), Julia Szopa (Prezes Fundacji Startup Poland), Tadeusz Chomicki (były Ambasador RP w Korei Południowej i Chinach) oraz gość specjalny – Douglas Abrams (założyciel i prezes funduszy inwestycyjnych w Singapurze, Tajlandii oraz Wietnamie). Na zakończenie Kongresu odbędzie się uroczysty bankiet.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Termin składania aplikacji upływa 20-go kwietnia.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez portal Puls Azji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here