British Airways – pierwszy lot do Pakistanu od 11 lat

1053

Linie lotnicze British Airways w poniedziałek 03.06 wznowiły loty do i z Pakistanu. Miało to miejsce ponad dziesięć lat po tym, jak loty na tej trasie zostały zawieszone. Wstrzymanie lotów nastąpiło we wrześniu 2008 roku po zamachach bombowych w hotelu Marriott w Islamabadzie.

Boeing 787 Dreamliner z British Airways wyleciał z Heathrow w Londynie z 240 pasażerami na pokładzie. Na międzynarodowym lotnisku w Islamabadzie (IIA) wylądował o 9:15 rano.

Loty przewoźnika między Londynem a Islamabadem będą kursować trzy razy w tygodniu.

Pasażerów na lotnisku powitali m.in. minister lotnictwa – Ghulam Sarwar Khan, doradca premiera ds. handlu, Abdul Razak Dawood, specjalny asystent ds. obywateli Pakistanu mieszkających poza granicami państwa, Zulfi Bukhari, oraz wyżsi urzędnicy Wydziału Lotnictwa.

„Wznowienie lotów przez British Airways jest wspaniałe. Dzisiejszy dzień jest dobry zarówno dla Pakistanu, jak i Wielkiej Brytanii, jesteśmy także zadowoleni z lepszej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa w tym kraju”, powiedział brytyjski komisarz Thomas Drew.

Na miejscu w momencie przybycia lotu było zapewnione najwyższe bezpieczeństwo. Sprowadzono ponad 600 policjantów, jednostek szybkiego reagowania i snajperów.

„Powrót British Airways to pierwszy krok. Będziemy oferować i ułatwiać innym liniom lotniczym zwiększenie łączności międzynarodowej z Pakistanem” – powiedział Bukhari podczas rozmowy z Radio Pakistan.

Ten sam samolot odleciał do Londynu o 11:10 zabierając na pokładzie pasażerów z Islamabadu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here